Ūdens filtrs

Ir pašsaprotami, ka baseina svarīgākā sastāvdaļa ir ūdens. Lai tas būtu tīrs un dzidrs, nepieciešama ūdens filtrēšana. Baseina ūdens filtrs ir viena no nozīmīgākajām peldbaseina aprīkojuma iekārtām. Tas attīra ūdeni no tā cieto daļiņu piesārņojuma. Ir sastopami vairāku veidu filtri, izplatītākais, ērtākais un ekonomiskākais no tiem ir smilšu filtrs, kas ir no stikla šķiedras vai plastmasas izgatavota tvertne, kurā tiek iepildīts ūdens filtrējošais materiāls – noteikta kalibra, īpaši apstrādātas smiltis. Filtrs darbojas ūdens caurplūdes režīmā, smiltīm aizturot piesārņojuma daļiņas.

 

Filtra darbības princips:
Ūdens caur ieplūdes kanālu nonāk līdz difuzoram, kur vienmērīgi tiek padots uz filtrācijas materiālu. Gravitācijas ietekmē ūdens caur smilšu slāni sasniedz filtra dibenu, kur ietek izplūdes atverēs un pa filtra izplūdes kanālu baseinā. Veicot filtra skalošanu, ventilis tiek iestatīts „BACKWASH” režīmā un ūdens ar spiedienu tiek padots pretējā virzienā – no filtra apakšas uz augšu, tālāk  nonākot kanalizācijā. Lai nodrošinātu kvalitatīvu ūdens filtrāciju, smiltis ieteicams mainīt reizi četros gados.

 

Baseina ūdens filtrs, aprīkots ar 6-pozīciju režīmu pārslēdzēju un spiediena kontroles manometruFiltra darbības princips